Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt
Wiadomości / 12.10.23, 13:11 / Powrót

Hipokryzja do sześcianu

Jeżeli te różne głupoty na temat Tuska wygaduje Kaczyński, to trudno, można powiedzieć, że zawsze był antyTuskowy, natomiast, jeżeli robi to Morawiecki, to jest to hipokryzja do sześcianu. Ten facet był doradcą Tuska, wchodził w skład Rady Gospodarczej przy Tusku, ale mało tego, on się wypowiadał publicznie - wyjaśniał Marek Borowski w radiu TOK FM swoje wpisy w mediach społecznościowych (X) na temat amnezji Morawieckiego.
- Pogrzebałem w gazetach, znalazłem jego wypowiedzi z tamtych czasów. W tych wypowiedziach wychwalał Tuska, jego politykę gospodarczą, politykę jego ministrów, krótko mówiąc, był - nie powiem, że zakochany w Tusku, ale absolutnie doceniał jego działalność, a dzisiaj twierdzi coś kompletnie odwrotnego. Że Tusk to samo zło, że Tusk to jest Polska bieda, miał serce z kamienia i tego rodzaju bezczelne kłamstwa. Nie każdy czyta te tweety, ale zachęcałbym. Np. mieliśmy kryzys w roku 2008 - finansowy, światowy, Polska też nim została dotknięta. 26 kwietnia 2011 roku w Rzeczpospolitej pan Morawiecki stwierdził w wywiadzie: Przez te bardzo trudne lata kryzysu rząd przeprowadził Polskę we właściwy sposób. Tam, gdzie można, rząd ogranicza potrzeby pożyczkowe czy poprzez regułę wydatkową, czy stopniowe zacieśnienie fiskalne i szereg mniejszych zmian, które razem składają się na istotne oszczędności i niższe potrzeby emisji długu. Większej laurki nie ma. A co mówił o podniesieniu wieku emerytalnego? Dzisiaj mówi, że 67 lat to jest liczba hańby Tuska, a wtedy powiedział w Rzeczpospolitej: Mam nadzieję, że rząd będzie z determinacją działał w celu podniesienia i zrównania wieku emerytalnego kobiet mężczyzn. Więc muszę powiedzieć, że to jest tak odrażające hipokryzja, to jest taka bezczelność, że nie mogę tego zostawić.

Podsumowując na X (dawny Twitter) wpisy na ten temat Marek Borowski napisał m.in.: w latach 2010-2012, gdy był doradcą Tuska (co stara się ukryć), p. Morawiecki inaczej postrzegał Donalda Tuska. 1) Zdecydowanie doradzał podniesienie wieku emerytalnego; 2) Twierdził, że gospodarka polska (dzięki rządowi)wykazuje żywotność, rozwój i odporność na światową recesję; 3) Podkreślał, że (również dzięki rządowi) polska gospodarka radzi sobie lepiej, niż inne, a społeczeństwo jest zasobniejsze;4) Chwalił pracowitość Tuska, dzięki której Polska w 2012r. została uznana liderem postępu w Unii Europejskiej; 5) Wreszcie, last but not least, skłonił się nisko przed zasługami Tuska i jego rządu, stwierdzając, że przez te bardzo trudne lata kryzysu rząd przeprowadził Polskę we właściwy sposób; 6) w słynnej, a nagranej rozmowie w restauracji Sowa i przyjaciele prezentował pogląd, iż ludzie powinni zap...ać za miskę ryżu.
Ludzie czasami zmieniają poglądy, czasem radykalnie. Ale porządni, uczciwi ludzie nie ukrywają tego faktu, publicznie wyjaśniają powody swojej decyzji. Hipokryci, kłamcy i karierowicze udają, że urodzili się wczoraj. Takim ludziom nie podaje się ręki, takich ludzi należy eliminować z polityki. Piętnastego października będzie okazja aby to uczynić. Wykorzystajmy ją!
Radio TOK FM - 11.10. 2023
twitter.com/Marek Borowski

Powrót do "Wiadomości" / Do góry