Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt
Wiadomości / 13.11.23, 15:12 / Powrót

CZY DACIE RADĘ WSADZIĆ ZŁODZIEI ZA KRATY?

Ważny jest oddolny nacisk. Jeżeli będzie - rozliczenia nastąpią - mówi Marek Borowski w obszernej rozmowie z Robertem Walenciakiem w tygodniku Przegląd.
- W przeszłości zdarzały się różnego rodzaju nadużycia, wypaczenia, mówię o sytuacjach, w których dochodziło do łamania prawa. I w zasadzie nikt nigdy nie poniósł konsekwencji, polityczne co najwyżej - ktoś przegrał wybory, kogoś nie wybrali, ale ogólnie przechodzono nad tym do porządku dziennego. A potem przyszło PiS i zaczęło łamać prawo z takim natężeniem, codziennie, że ludzie powiedzieli: jeżeli to im ujdzie bezkarnie, jeżeli to się upiecze, to można wszystko, a my jesteśmy traktowani jak mięso armatnie.
Nowa ekipa ma obowiązek nie darować złodziejstwa i łamania prawa? Będzie miała tyle determinacji?
- Nie ma wyjścia! Od wszystkich trzech ugrupowań słyszałem, że są absolutnie zdecydowane dokonać rozliczeń. Nie jestem naiwny, wiem, że jak przyjdzie co do czego, mogą pojawić się tłumaczenia, że może potem, może nie teraz, że to trudne... Wiem, że tak może być. Dlatego tak ważny jest oddolny nacisk. Jeżeli on będzie - rozliczenia nastąpią. Zresztą Tusk jako premier będzie do tego dążył. On to zapowiadał w swoim czteropaku - że najpierw trzeba wygrać wybory, potem rozliczyć, potem przywrócić sprawiedliwość i pojednać. Zobacz wywiad

Powrót do "Wiadomości" / Do góry