Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt
Wiadomości / 11.05.04, 15:22 / Powrót

Wykorzystajmy europejską szansę

9 maja w Bibliotece Narodowej w Warszawie Socjaldemokracja Polska zaprezentowała swój Program europejski oraz kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Przewodniczący SDPL Marek Borowski ogłosił hasło, pod którym Socjaldemokracja Polska startuje w wyborach do PE: Wykorzystajmy europejską szansę. Odczytany został również Apel wyborczy SDPL:

Socjaldemokracja wzywa Polaków do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Szybszy rozwój Polski nie jest możliwy bez naszej obecności we wspólnocie państw europejskich. Tylko w ten sposób zapewnimy Rodakom szansę na dostatnie i godne życie, które od lat jest udziałem obywateli państw Unii Europejskiej. Spełnimy w ten sposób marzenie wielu pokoleń Polaków, którzy aktywnie i z poświęceniem budowali nasz kraj i dość mają zaciskania pasa i współdzielenia biedy. Europa, do której dążymy ma być szansą dla wszystkich, a nie tylko dla sprytnych, zaradnych, pięknych i zdrowych.
WYKORZYSTAJMY EUROPEJSKĄ SZANSĘ !
Szansę na:
1. Państwo prawa, odpowiadające standardom państw europejskich - bez afer, korupcji i kolesiostwa.
2. Silną, dynamiczną gospodarkę i sprawiedliwy udział wszystkich obywateli w dobrobycie i poprawie jakości życia.
3. Skuteczną walkę z bezrobociem- plagą naszych czasów - dzięki szybszemu wzrostowi gospodarczemu i tworzeniu nowych miejsc pracy. Parlamentarzyści Socjaldemokracji będą zabiegać o pełną swobodę podejmowania pracy przez Polaków we wszystkich krajach unijnych.
4. Równy, demokratyczny dostęp do edukacji, kultury, nauki i zdobyczy cywilizacji.
5. Przyspieszenie rozwoju regionów Polski, dzięki europejskim funduszom, przeznaczonym na inwestycje infrastrukturalne, walkę z bezrobociem, rozwój obszarów wiejskich i inne ważne cele społeczne.
6. Bezpieczną Europę i Polskę, bezpieczny dom, szkołę i ulicę.
7. Świat bez terroryzmu, fundamentalizmu i nietolerancji. Walka z międzynarodowym terroryzmem odniesie skutek tylko wtedy, gdy zwróci się uwagę na jego przyczyny.
Kandydaci Socjaldemokracji Polskiej wybrani do Parlamentu Europejskiego będą stanowczo i konsekwentnie realizować te cele.
Głos oddany na kandydatów Socjaldemokracji Polskiej - to głos za Europą, która łączy, a nie dzieli. Za odpowiedzialną i skuteczną budową europejskiego domu. Za dialogiem, a nie awanturnictwem. Za wspólnym myśleniem o wspólnej przyszłości.
WYKORZYSTAJMY EUROPEJSKĄ SZANSĘ Zobacz wystąpienie

Powrót do "Wiadomości" / Do góry