Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt
Wiadomości / 27.06.05, 10:54 / Powrót

Apel autorytetów o poparcie kandydatury Marka Borowskiego

Grozi nam zwycięstwo wyborcze radykalnej prawicy. Zachwieje ono porządkiem konstytucyjnym, przyniesie ograniczenie wolności słowa i wolności twórczej, prymat nietolerancji i fobii, wreszcie zaściankową politykę zagraniczną, osłabiającą międzynarodową pozycję Polski.
Nie dojdzie do tego, jeśli Polacy dostaną alternatywę. Może nią być tylko wiarygodny, patrzący w przyszłość przywódca, który potrafi skupić wokół siebie ludzi podzielających jego wizję Polski jako państwa europejskiego, otwartego i tolerancyjnego.
Polska potrzebuje dziś Prezydenta zdecydowanego, który potrafi i chce wziąć odpowiedzialność za stabilność i rozwój Polski. Prezydenta, który będzie łączył ludzi i wzmacniał społeczeństwo obywatelskie. Takim kandydatem jest Marek Borowski.
Apelujemy o poparcie jego kandydatury w wyborach prezydenckich.
Marek Borowski jest wszechstronnie przygotowany do godnego pełnienia urzędu prezydenta; to człowiek zasad i dialogu. Zapewni on Polsce właściwą reputację międzynarodową, a w sprawach krajowych będzie strażnikiem ładu demokratycznego i uczciwej naprawy państwa.
Jego zwycięstwo będzie gwarancją stabilności konstytucyjnej państwa, otwartości i tolerancji, oraz pogłębiania integracji Polski z Unią Europejską

Marek Balicki
prof. Jerzy Bralczyk
Vadim Brodski
Andrzej Czeczot
Ryszard Marek Groński
Jerzy Kawalerowicz
Jacek Kleyff
Krystyna Kofta
prof. Mirosław Kofta
prof. Zbigniew Maciąg
prof. Tomasz Nałęcz
Małgorzata Pieczyńska
Józef Pinior
prof. Dariusz Rosati
prof. Cezary Szczylik
Bożena Umińska
Jan Wołek

Powrót do "Wiadomości" / Do góry