Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt
Wiadomości / 08.07.05, 14:29 / Powrót

List Marka Borowskiego do Tony'ego Blaira

Marek Borowski wystosował 8 lipca list do Tony'ego Blaira jako przewodniczącego Labour Party.


Szanowny Panie Przewodniczący,

W związku z serią barbarzyńskich ataków terrorystycznych, do jakich doszło w Londynie 7 lipca, chciałbym przekazać Panu w imieniu własnym i Socjaldemokracji Polskiej wyrazy głębokiego smutku i współczucia. Solidaryzujemy się z Panem i Pańską zdeterminowaną postawą, by nie dać się zastraszyć terrorystom, nie pozwolić im na osiągnięcie swoich niegodziwych celów. W pełni podzielamy Pańskie przekonanie, że zbiorowe morderstwo, do którego doszło w Londynie, nie było atakiem na jeden kraj, lecz na wszystkie kraje i wszystkie cywilizowane narody. Wszyscy musimy się więc zjednoczyć w wysiłku na rzecz pokonania terroryzmu.
Trudno nam się pogodzić z tragedią londyńczyków - rodzinom ofiar i ich najbliższym składamy nasze najszczersze kondolencje. Jednocześnie jesteśmy pełni podziwu dla dzielności i odpowiedzialności, jaką mieszkańcy Londynu wykazali się w tych trudnych chwilach.
Mam nadzieję, że sprawcy zamachu staną przed obliczem sprawiedliwości. Mam też nadzieję - zważywszy na bezwzględnie potępiające ten akt reakcje świata, w tym większości muzułmanów - iż wbrew intencjom jego organizatorów i inspiratorów, siły zła, którymi żywi się światowy terroryzm, doznają za sprawą dokonanego w Londynie morderstwa znaczącej porażki.

Marek Borowski

Przewodniczący
Socjaldemokracji Polskiej

Powrót do "Wiadomości" / Do góry