Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt
Wiadomości / 02.08.05, 16:55 / Powrót

OŚWIADCZENIE MARKA BOROWSKIEGO W SPRAWIE SYTUACJI POLAKÓW NA BIAŁORUSI

Obecny konflikty na Białorusi jest konfliktem między społeczeństwem białoruskim a władzami tego państwa. Polskie władze muszą zająć jednoznaczne stanowisko w tej sprawie kierując się poszanowaniem międzynarodowych standardów praw człowieka i poszanowania praw mniejszości. Dlatego konieczne jest umiędzynarodowie obecnego sporu, gdyż dotyczy on standardów i zasad, które są kwestionowane przez władze Białorusi.

W interesie Polskie jest ochrona mniejszości polskiej na Białorusi. Niegodnym byłoby wciągnięcie walki naszej mniejszości na Białorusi o poszanowanie demokratycznych praw do polskiej kampanii wyborczej.

Uważam, że poparcie udzielane polskiej mniejszości nie może mieć formy licytowania się między partiami lub wyścigu w wyjazdach na Białoruś.
Partie polityczne powinny działać wspólnie w ramach reprezentacji Sejmu RP. Wówczas ranga naszego wsparcia będzie wyższa.

Przewodnicząca Klubu Parlamentarnego SDPL, Jolanta Banach, proponuje wszystkim klubom sejmowym wyłonienie wspólnej reprezentacji, która w imieniu Sejmu RP uda się na Białoruś.

Będzie to ważny sygnał dla naszych rodaków zza wschodniej granicy, a zarazem wyłączymy ten spór z toczącej się kampanii wyborczej.

Marek Borowski

Powrót do "Wiadomości" / Do góry