Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt
Wiadomości / 19.09.05, 16:53 / Powrót

Wezwanie D. TUSKA i L. KACZYŃSKIEGO do debaty PRAWICA-LEWICA

Marek Borowski jest jedynym kandydatem lewicy w wyborach prezydenckich dlatego zaprasza obu kandydatów prawicy do debaty prezydenckiej. Prawdziwy spór w tych wyborach toczy się między prawicą a lewicą, a nie między Donaldem Tuskiem a Lechem Kaczyńskim. Ten jest jedynie odpryskiem parlamentarnej walki ich partii.

Polska potrzebuje zdrowej równowagi. Jeśli prawicowy rząd, to lewicowy prezydent. Tylko wówczas w Polsce będzie równowaga, a najważniejsze sprawy będą przedmiotem debaty i kompromisu, a nie partyjnych gier.

Marek Borowski jest człowiekiem kompromisu. Udowodnił to jako marszałek Sejmu i wcześniej współautor, wraz z Tadeuszem Mazowieckim, preambuły do Konstytucji RP.

Marek Borowski ma nadzieję, że uczciwość i odwaga kandydatów PO i PIS nie pozwoli im odrzucić zaproszenia do debaty z kandydatem lewicy, jeszcze przed wyborami parlamentarnymi.

Odmowa Donalda Tuska byłaby przejawem podwójnych standardów. Gdy sam miał 9% poparcia, apelował w płatnym ogłoszeniu do Włodzimierza Cimoszewicza o debatę. Dziś, na podobny apel nie może pozostać głuchy. Mam nadzieję, że stosowanie podwójnych standardów nie jest standardem działania Donalda Tuska.


Izabella Sierakowska

Powrót do "Wiadomości" / Do góry