Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Wiadomości / 29.09.05, 17:04 / Powrót

Uchwała Konwentu Krajowego SDPL w sprawie wyborów prezydenckich

Socjaldemokracja Polska podtrzymuje pełne poparcie dla Marka Borowskiego jako kandydata na urząd Prezydenta RP.

W trakcie kampanii wyborczej PiS i PO skrzętnie ukrywały diametralne różnice między swoimi programami. Dziś, w kilka dni po wyborach, staje się jasne, że wcześniejsze zapewnienia o harmonijnej współpracy tych dwóch ugrupowań były obliczone na przyciągnięcie wyborców i nie miały realnych podstaw. Lider zwycięskiej partii usiłuje zrzucić z siebie odpowiedzialność za przyszłe rządy. Czekają nas ciągłe spory i podchody między koalicjantami. Prezydent wywodzący się z któregokolwiek z tych ugrupowań siłą rzeczy będzie uczestnikiem tych sporów przez co będzie je tylko zaogniał. Dlatego potrzebny jest prezydent spoza tego układu, który zadba, aby nikt nie traktował państwa jak rodzinnej albo partyjnej własności.
Potrzebna jest zdrowa równowaga. Marek Borowski zapewni taka równowagę. Szanując decyzję społeczeństwa podjętą w wyborach parlamentarnych, będzie jednocześnie stał na straży interesów wszystkich grup społecznych i dobrze służył jakości oraz stabilności państwa. Polacy w wyborach prezydenckich nie mogą być skazani na tylko jedną wizję państwa i społeczeństwa.
Marek Borowski potrzebuje wsparcia wszystkich ludzi i środowisk podzielających jego wizję państwa. Zwracamy się o poparcie do wszystkich, którzy są zaniepokojeni nadchodzącą wszechwładzą prawicy, w tym do kilkunastu milionów Polaków, którzy w głosowaniu na partie polityczne nie wzięli udziału.

Warszawa, 29 września 2005 r.

Powrót do "Wiadomości" / Do góry