Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt
Wiadomości / 05.10.05, 17:28 / Powrót

Apel Marka Borowskiego do nauczycieli polskich

Na stronie internetowej Związku Nauczycielstwa Polskiego ukazał się Apel Marka Borowskiego, w którym czytamy: Szanowni Państwo,


Zwracam się do Was z gorącym apelem o poparcie mojej kandydatury w wyborach prezydenckich,

Zwracam się do Was zarówno jako nauczycieli, pedagogów - ludzi odpowiedzialnych za wykształcenie naszych dzieci, jak i obywateli, jak nikt inny świadomych zagrożeń i szans cywilizacyjnych stojących przed Polską.

Jako wychowawcy naszych dzieci wiedzą Państwo, że edukacja jest filarem programu Socjaldemokracji Polskiej. Żadna z partii politycznych i żaden z kandydatów na prezydenta nie poświęcili tyle uwagi stworzeniu programu nowoczesnej "Edukacji XXI wieku" - co SDPL. Jako prezydent wspierałbym więc wszystkie przedsięwzięcia sprzyjające rozwojowi edukacji i pilnował, by nic go nie hamowało. Wiem, że w tych zamierzeniach mógłbym liczyć na dobrą i inspirującą współpracę ze strony Związku Nauczycielstwa Polskiego. Ponieważ opowiadam się za aktywną prezydenturą, wiem, że prezydent może naprawdę dużo więcej niż nam się wydaje.

Jako obywatele natomiast, lepiej wykształceni i bardziej niż przeciętnie świadomi sytuacji w Polsce, widzą Państwo, że chwieje się w naszym kraju równowaga polityczna. Społeczeństwo wybrało prawicę, ale absolutna, niekontrolowana władza prawicy nie będzie dobrze służyć Polsce. W dodatku w koalicję PO-PiS wpisany jest immanentny konflikt, a w ten konflikt wpisany byłby na stałe urząd prezydenta, gdyby został nim polityk którejś z tych partii. Potrzebny jest więc prezydent spoza tego układu, prezydent, który byłby arbitrem w sporze, a nie jego uczestnikiem.

Ja podjąłem się tej trudnej misji i wiem, że potrafię godzić ludzi. Mam poparcie tych, których cenię, mam program, który Państwa dotyczy w ogromnym stopniu i zapewne interesuje, stąd ten apel.

Spotkajmy się wszyscy w niedzielę 9 października przy urnach wyborczych i dajmy wyraz pragnieniu, by Polska była krajem stabilnym, przewidywalnym, w którym panuje ład i zdrowa równowaga polityczna.
Z poważaniem
Marek BOROWSKI

Powrót do "Wiadomości" / Do góry