Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt
Wiadomości / 30.09.06, 14:59 / Powrót

Marek Borowski: IV RP umarła i nic jej nie wskrzesi

28 września 2006

Szef klubu parlamentarnego SLD Jerzy Szmajdziński ocenił, że powinno natychmiast dojść do samorozwiązania Sejmu, a sprawą ujawnionej we wtorek w programie TVN ''korupcji politycznej'' powinna zająć się prokuratura, specjalna komisja śledcza i sejmowa komisja etyki. Natomiast szef SDPL Marek Borowski powiedział: - Po tym wszystkim, co widzieliśmy i słyszeliśmy, możemy już powiedzieć, że IV Rzeczpospolita umarła i już nic jej nie wskrzesi.
''Dalsze utrzymywanie tej sytuacji niszczy demokrację, szkodzi Polsce, szkodzi życiu publicznemu. Pokazano w pełnej krasie to, co dzieje się od kilkunastu dni w polskim parlamencie, bo te rozmowy to nie były tylko z panią poseł Beger, tylko z wieloma innymi posłami'' - powiedział Szmajdziński na zwołanej w nocy z wtorku na środę konferencji prasowej w Sejmie.
Borowski: Niech PSL zerwie rozmowy o koalicji z PiS
Natomiast szef Socjaldemokracji Polskiej Marek Borowski zaapelował do PSL o jasną deklarację, że w zaistniałej sytuacji ludowcy nie zasiądą do rozmów o wejściu do koalicji rządowej. Rozmowy PiS z PSL zaplanowano właśnie na środę.
''Po tym wszystkim, co widzieliśmy i słyszeliśmy, możemy już powiedzieć, że IV Rzeczpospolita umarła i już nic jej nie wskrzesi'' - powiedział Mark Borowski.
Marek Borowski zapowiedział, że jeśli PiS nie zgodzi się na samorozwiązanie Sejmu, to SDPL zwróci się do pozostałych ugrupowań tworzących blok wyborczy centrolewicy (SLD, Partii Demokratycznej i Unii Pracy), aby przyłączyły się do organizowanego 7 października w Warszawie antyrządowego marszu protestacyjnego. Marsz organizuje Platforma Obywatelska.
Ocenił, że sprawą korupcji politycznej powinna zająć się prokuratura.

Źródło:
(Portal Gazeta.pl)

Powrót do "Wiadomości" / Do góry