Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt
Wiadomości / 02.10.06, 15:40 / Powrót

''Dotrzymuję obietnic. Oto różnica''

Informacja o inauguracji kampanii Marka Borowskiego.

''Dotrzymuję obietnic. Oto różnica'' to hasło wyborcze Marka Borowskiego, kandydata centrolewicy na urząd prezydenta Warszawy. W niedzielę 1 października br. Marek Borowski oficjalnie rozpoczął kampanię samorządową SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci w stolicy.

Marek Borowski zapowiedział, że po kilku latach partyjniackich rządów w Warszawie w stylu TKM trzeba działać inaczej i należy oddać Warszawę warszawiakom. Marek Borowski chce, aby Warszawa była miastem na wskroś europejskim, które rozwija się, sprawnie i skutecznie inwestuje. ''Zależy mi, aby Warszawa była miastem, w którym urzędnicy są przyjaźni obywatelom, a szkoły - najlepsze nie tylko w Polsce, ale i w Europie'' - powiedział do ponad 300 zebranych w klubie ARCO na Ochocie. Dodał, że pod jego rządami Warszawa będzie miastem sportowego sukcesu, z silnymi klubami i masowym sportem młodych ludzi wspieranym z miejskiej kasy. Warszawa ma być także miastem młodzieży, kultury, zabaw i internetu.
Słowa Marka Borowskiego ''Dotrzymuję obietnic. Zawsze dotrzymuję obietnic'' - przyjęto gromką owacją.

Marek Borowski podkreślił, że Warszawa domaga się zmian i nowych rządów, które skutecznie pokierują inwestycjami miejskimi: ''Oni już się popisali - zamknięciem szpitala na Mokotowie, smrodem w Białołęce, zablokowaniem budowy Mostu Północnego, likwidacją przedszkoli, spowolnieniem budowy metra, nietrafnymi inwestycjami, kolejkami do urzędników, zadłużeniem miasta''.


Marek Borowski przedstawił zespół współpracowników, z którymi zamierza zrealizować program ''WARSZAWA, KONKRETNIE'' (dostępny na STRONIE). W projektowanym gabinecie prezydenta znaleźli się wysokiej klasy specjaliści w swoich dziedzinach:

- Marcin Święcicki - jako były prezydent Warszawy doprowadził do zrealizowania wielu inwestycji (przykład - 13 stacji metra) i dlatego będzie odpowiedzialny za realizację inwestycji warszawskich.

- Marek Rojszyk - doświadczony radny Warszawy, będzie odpowiedzialny za decentralizację uprawnień, współpracę z Radą Warszawy i radami dzielnicowymi oraz prowadzenie konsultacji z Warszawską Radą Młodzieży i Radą Seniorów.
- Włodzimierz Paszyński - będzie odpowiadał za budowanie w Warszawie szkoły: nowoczesnej, prawdziwie europejskiej, z zajęciami pozalekcyjnymi, sekcjami zainteresowań i sportowymi. Do jego zadań będzie też należała poprawa bezpieczeństwa w szkołach.
- Katarzyna Duczkowska-Małysz - jako ekspert Unii Europejskiej i specjalistka od polityki regionalnej zajmie się wreszcie prawidłowym pozyskaniem i wykorzystaniem środków z UE dla Warszawy i jej mieszkańców.
- Leszek Mizieliński - były prezydent stolicy, a następnie wojewoda mazowiecki ma doświadczenie w budowaniu polityki planowania przestrzennego oraz w utrzymywaniu dobrych stosunków z gminami aglomeracji warszawskiej.
- Witold Buczyński jako wiceprezes Zarządu Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości doskonale sprawdzi się w roli koordynatora polityki wobec warszawskich przedsiębiorców, których władza przez ostatnie 4 lata nie rozpieszczała.
- Marek Kujawa, były komendant Straży Miejskiej i policjant z 14-letnim stażem, doskonale sprawdzi się w poprawie bezpieczeństwa stolicy.
- Marek Balicki - dzięki jego udziałowi w zespole, sprawy zdrowia warszawiaków trafią w dobre ręce.
- Marian Woronin - wiedza poparta praktyką sportową pozwoli mu na rzetelną realizację programu Marka Borowskiego, który kładzie duży nacisk na sport, zwłaszcza dzieci i młodzieży.

Kandydata Lewicy i Demokratów popierają m.in. Bronisław Geremek oraz Dariusz Rosati. Wojciech Olejniczak, szef SLD powiedział: wiem, że Marek Borowski spełni swoje przedwyborcze obietnice.

Podczas inauguracji - zaprezentowano film o warszawiaku, który dotrzymuje słowa.
Zebranym przedstawiono również billboard, który wkrótce zobaczą warszawiacy. Marek Borowski dokonał prezentacji liderów list do Rady Warszawy. Znaleźli się na nich m.in. Mirosława Kątna, Bartosz Dominiak, Marek Rojszyk, Tomasz Sybilski, Dariusz Klimaszewski.

Podczas części nieoficjalnej Marek Borowski podpisywał swoją książkę ''Polskie sprawy. Duże i małe''. Dużą popularnością cieszył się występ kapeli warszawskiej Staśka Wielanka.

Prezentacja inauguracyjna Warszawa 2006 (PowerPoint) >>>

Powrót do "Wiadomości" / Do góry