Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt
Wiadomości / 06.10.06, 17:21 / Powrót

e-MARSZ.PL

Zamiast wieców poparcia dla partii i rządu

Powiedz IM, co myślisz!

Stanowisko Lewicy i Demokratów w sprawie sobotnich manifestacji w Warszawie

Polacy mówią: mamy tego dosyć! Nie chcą już ani politycznych wojen na górze, ani słownych potyczek na dole.Chcą – i żądają tego od polityków – rzeczowej debaty na temat przyszłości Polski.
Mamy dla nich najlepszy, niekonfliktowy pomysł: E-MARSZ. Możliwość wyrażenia własnych poglądów o sytuacji w naszym kraju.

Współczesna centrolewica, w zgodzie z europejskimi standardami, uważa, iż manifestacje powinny odzwierciedlać stanowisko rządzonych, a nie rządzących. Manifestacja polega na tym, że wolni ludzie mówią otwarcie wybranym przez siebie przedstawicielom władz, co sądzą o sposobie sprawowania przez nich władzy. Z założenia więc chodzi o to, by funkcjonariusze władzy dzięki manifestacji dowiedzieli się, co obywatel ma do powiedzenia.

Manifestacja nie może być narzędziem manipulacji w rękach władzy. Tu nie chodzi o to, by zwieźć autobusami ludzi z tą samą legitymacją partyjną, którzy będą klaskać na zawołanie i wołać swoje ulubione hasła. To nie jest manifestacja, to zjazd partii! Przerabialiśmy takie maskarady.

Nawołujemy do rzeczywistej dyskusji, do rzeczywistego zaprezentowania stanowiska obywateli w najważniejszej dla ludzi sprawie – nie tajnych akt, nie szpiegów czy ubeków, ale tego, czym najbardziej powinni zająć się politycy.

Nawołujemy do takiej manifestacji, w której obywatele mogliby swobodnie zabrać głos, nie zmuszani do zajęcia stanowiska naciskiem partyjnym.

Proponujemy manifestację, jakiej jeszcze nie było w naszym kraju – przyjazną dla środowiska, nie zakłócającą spokoju mieszkańców stolicy, nie wymagająca przyjazdu do Warszawy i związanych z tym kosztów. I przede wszystkim – dającą możliwość zaprezentowania swoich poglądów wszystkim obywatelom RP.

Nawołujemy do udziału w naszym E-MARSZU i do zaprezentowania swoich poglądów na temat najważniejszych problemów dla Polski: kierunków rozwoju kraju, zadań Sejmu i rządu, podatków, prywatyzacji, pomocy społecznej – na wielkim, internetowym forum dyskusyjnym:

e-MARSZ.PL

Chcemy, aby w tej wielkiej dyskusji wzięło udział jak najwięcej osób z całego kraju, zwykłych obywateli, którym leży na sercu dobro naszej Ojczyzny. Zapraszamy!Powrót do "Wiadomości" / Do góry