Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt
Wiadomości / 11.10.06, 16:35 / Powrót

OŚWIADCZENIE MARKA BOROWSKIEGO

10 października Donald Tusk oświadczył: w rozmowie ze mną o sytuacji w Sejmie prezydent RP Lech Kaczyński stwierdził, że poprze jedynie taki rząd, w którym jego brat będzie premierem. Każdy inny spotka się z ostracyzmem Pałacu. Jeśli prawdą są twierdzenia Donalda Tuska, to jest to sytuacja niezwykle groźna dla państwa i demokracji. Pierwszy raz w historii Polski demokratycznej prezydent odmawia Sejmowi prawa do wykonywania jego konstytucyjnych uprawnień. Prezydent ma być gwarantem Konstytucji i strażnikiem reguł demokracji. Z twierdzenia Tuska wynika natomiast, że jawi się on jako gwarant władzy swojego brata i jednej partii politycznej.

Minister Maciej Łopiński z Kancelarii Prezydenta oświadczył, że o niczym takim nie słyszał. W związku z tym przypominam, że kilka miesięcy temu, przy okazji analogicznego spotkania prezydent RP Lech Kaczyński poinformował, że nagrywał swoją rozmowę z Donaldem Tuskiem i że będzie to czynił także w przyszłości, aby uniknąć przekłamań. Takie wyznaczył wówczas standardy przy tego typu rozmowach.
Pytam, zatem Ministra Macieja Łopińskiego czy i tym razem rozmowa była nagrywana? Jeśli taki zapis istnieje domagam się natychmiastowego ujawnienia tej taśmy przez Kancelarię Prezydenta RP. Tak poważne oskarżenia, sięgające naruszenia Konstytucji RP, powinny być niezwłocznie i przekonywująco wyjaśnione.

Marek Borowski
Przewodniczący

Powrót do "Wiadomości" / Do góry