Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt
Wiadomości / 04.10.06, 16:08 / Powrót

Borowski, jak Bond

- Nazywam się borowski. Marek Borowski – parafrazując Jamesa Bonda włączył się do wyścigu o fotel Warszawy kandydat „Lewicy i Demokratów”. W inauguracji kampanii wyborczej Marka Borowskiego wzięło udział wielu znanych polityków.

Wojciech Olejniczak, Dariusz Rosati, Ryszard Kalisz, Bronisław Gieremek, Jan Lityński oraz dwaj byli prezydenci Warszawy Stanisław Wyganowski i Marcin Święcicki – to tylko kilka osób z szerokiego świata polityki i samorządu, które zasiadły w pierwszych rzędach oficjalnej inauguracji kampanii byłego marszałka sejmu.

- Przed nami bardzo polityczne, niestety, wybory samorządowe. Każe nam się wybierać pomiędzy dywanem z reklamówki PiS-u i misiem ze spotu Platformy. Próbują nam wmówić że nie ma lepszych rozwiązań. Otóż – są! - przekonywał Marszałek Borowski.

Jego wyborczym hasłem jest zapewnienie, że zawsze dotrzymuje obietnic. – jak się chce, to można wygrać – Borowskiego wspierał Wojciech Olejniczak, który na inauguracje kampanii przybył wprost z mety biegu „Run Warsaw” – Właśnie w biegu zdystansowałem Marcinkiewicza . A jak bedzie się trzeba ścigać z Hanią Gronkiewicz – Waltz to też wystawimy godnego jej zawodnika. Może to będzie Rysio Kalisz...

Inauguracja kampanii Marka Borowskiego miała wiele żartobliwych i wprawiających w pogodny nastrój elementów. W taki nastrój jeszcze przed wejściem na scenę lidera „Lewicy i Demokratóew”, wprawiła zebranych Kapela Staśka Wielanka, która kończyła swój koncert „ulubioną piosenką marszałka” – „Chodź na Pragę”. Bardzo szczegółowy program wyborczy Marka Borowskiego został zawarty w broszurze „Warszawa konkretnie” – Musi być szczegółowy aby był dobry i konkretnym programem – tłumaczył były marszałek sejmu. Przedstawił też ludzi, z którymi będzie współpracował, jeśli wygra wybory. Wśród nich znaleźli się m. in. Marciń Święcicki, Leszek Mizielski, Marek Balicki i Marcin Woronin.

Powrót do "Wiadomości" / Do góry