Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt
Wiadomości / 20.10.06, 17:49 / Powrót

Głosuj bez meldunku

W Internecie pojawiła się strona akcji pod nazwą „Głosuj bez meldunku”. Jest ona skierowana do osób, które nie mają zameldowania w Warszawie, chociaż faktycznie w niej mieszkają – pracują, studiują.Szanowni Państwo!

Wiem, że mimo iż nie macie tu meldunku, Warszawa jest faktycznie także Waszym Miastem. Wnosicie wkład w jej rozwój. Utożsamiacie się z nią i kochacie ją – nie bójmy się takich słów, zwłaszcza dziś, gdy tyle wokół nas negatywnych emocji – nie mniej niż rdzenni czy też powiedzmy – bardziej formalni mieszkańcy stolicy.

Waszym atutem jest wiedza i wykształcenie – studiujecie. Waszym atutem jest też kreatywność, przedsiębiorczość, a także odwaga – bo przecież często trzeba odwagi, by z małego miasta, z tzw. prowincji przenieść się do wielkiej aglomeracji, by tu próbować szczęścia.

Nie ma więc powodu, byście byli pozbawieni możliwości decydowania o przyszłości Warszawy. Jako przyjezdni macie tzw. świeże spojrzenie. Poza tym patrzycie przede wszystkim w przyszłość - przeszłość zostawiliście w swoich domach rodzinnych - a właśnie spojrzenie w przyszłość jest Warszawie i warszawiakom – z meldunkiem i bez meldunku szczególnie potrzebne.

Na stronie znajdują się instrukcje „krok po kroku” dla studentów oraz dla osób pracujących, jak głosować nie mając meldunku w Warszawie. Do pobrania jest prosty wniosek o wpis do rejestru wyborców, adresy urzędów, w których można taki wniosek złożyć, wyjaśnienia prawnika oraz inne przydatne informacje.

Pozostało 18 dni do ostatniego terminu złożenia dokumentów. Nie zwlekajcie! Oddajcie głos dla siebie, swoich rodzin i dla Warszawy.

www.glosujbezmeldunku.pl

Marek Borowski
kandydat na prezydenta Warszawy

Powrót do "Wiadomości" / Do góry