Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt
Wiadomości / 21.10.06, 23:24 / Powrót

Borowski otworzył kampanię na Ursynowie

W sobotę 21 października br. w Domu Sztuki przy ul. Wiolinowej odbyła się inauguracja kampanii samorządowej Marka Borowskiego i Lewicy i Demokratów na Ursynowie. Hasło kampanii to „DOBRY SAMORZĄD, ŻADNYCH POPISÓW”. Na spotkaniu obecny był także wiceprzewodniczący Partii Demokratycznej „demokraci.pl” – Marcin Święcicki oraz wiceprzewodniczący SDPL – Bartosz Dominiak.

Mieszkańcy Ursynowa mieli okazję zapoznać się z najważniejszymi postulatami programu KKW „Lewica i Demokraci” dla swej dzielnicy. Wymieniono m.in.
- dobry samorząd w służbie obywateli – urząd dzielnicy bliżej życia i ludzi,
- nowoczesna edukacja – podnoszenie poziomy oświaty oraz budowa nowego przedszkola,
- szersze drzwi dla Ursynowa – usprawnienie tras wyjazdowych z dzielnicy,
- zdrowie mieszkańców – budowa szpitala dla południowej części Warszawy,
- Ursynów przyjazny seniorom i dzieciom – budowa Domu Opieki Społecznej i żłobka,
- bezpieczny Ursynów – stworzenie systemu monitoringu w najniebezpieczniejszych miejscach,
- sport i rekreacja – m. in. budowa nowych boisk szkolnych, budowa Parku im. R. Kozłowskiego.

Zaprezentowano także kandydatów do Rady Dzielnicy na Ursynowie. Liderami list są Andrzej Zagórski, Piotr Skubiszewski, Halina Kosicka, Henryk Bęben oraz Mariusz Zieliński. Z Ursynowa startuje także przewodniczący Stowarzyszenia Młoda Socjaldemokracja w Warszawie Juliusz Buszta. Do Rady Miasta liderem listy jest Bartosz Dominiak.
Po zakończeniu inauguracji, uczestnicy udali się pod Kopę Cwila, gdzie w wyniku kontrowersyjnej decyzji władz stolicy, Kuria Metropolitalna zamierza wybudować kościół. Sprawa ta wzbudza szeroki sprzeciw mieszkańców osiedla, tym bardziej, że decyzje podjęte zostały bez konsultacji społecznych, a w pobliży planowanej budowy (ok. 500 m) znajduje się kościół Wniebowstąpienia Pańskiego w pełni zaspokajający potrzeby lokalnej społeczności. Realizacja tej inwestycji całkowicie zmieni charakter całego obszaru zieleni, który w swym przeznaczeniu miał służyć społeczności ursynowskiej jako największy w tej dzielnicy obiekt wypoczynkowo-rekreacyjny.

Kandydat na Prezydenta Marek Borowski, po zapoznaniu się z tym problemem, poparł postulaty mieszkańców domagających się dokończenia budowy Parku im. Romana Kozłowskiego na spornym terenie. Obecni na tym spotkaniu mieli okazję porozmawiać z kandydatem na prezydenta Warszawy, przedstawić problemy i pomysły dotyczące rozwoju Ursynowa.

Powrót do "Wiadomości" / Do góry