Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt
Wiadomości / 25.10.06, 09:46 / Powrót

Sondaż: Przedsiębiorcy wolą Borowskiego

PAP poinformował, że gdyby o wyniku wyborów prezydenckich w Warszawie decydowali przedsiębiorcy, to na Marka Borowskiego zagłosowałoby 28 procent z nich. Kazimierz Marcinkiewicz otrzymałby 3 procent głosów. Sondaż został przeprowadzony przez Business Centre Clab.

W sierpniu BCC przeprowadził podobny sondaż. Marek Borowski otrzymał wówczas 27 procent, a komisarz Warszawy 10,9 proc.

Wysokie poparcie dla Marka Borowskiego wiąże się nie tylko z tym, że ma on wiedzę ekonomiczną, której brakuje kontrkandydatowi, ale również dlatego, że przedsiębiorcy źle oceniają 4-letnią politykę władz Warszawy. Przedsiębiorcy odpowiedzieli na pytanie, jakie najważniejsze problemy miasta zostały skutecznie rozwiązane przez obecny samorząd. Aż 85 % respondentów odpowiedziała, że żadne. 5% wskazało budowę Muzeum Powstania Warszawskiego. Źle oceniono również warunki inwestowania w stolicy. 80% przedsiębiorców uznało, że w Warszawie warunki te nie są lepsze niż w innych miastach.

Sondaż "Trybuny"

Na zlecenie dziennika "Trybuna" został przeprowadzony sondaż na grupie badawczej 510 osób. Badanie potwierdza, że sondaże telefoniczne publikowane w Rzeczpospolitej i w Życiu Warszawy, które zakładały frekwencję 80 procentową są niewiarygodne. Badanie przeprowadzone na zlecenie "Trybuny" miało 2 etapy. Na początku sprawdzono ogólne poparcie. W tym sondażu Marek Borowski otrzymał 14 % poparcia. Potwierdzałoby ono wyniki otrzymywane w sondażach sprzed października br.

Natomiast drugie badanie respondentów uwzględniało m.in. frekwencję wyborczą. Wyniki wyglądają następująco:

Marek Borowski 24%
Kazimierz Marcinkiewicz 32%
Hanna Gronkiewicz-Waltz 30%


Powrót do "Wiadomości" / Do góry