Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt
Wystąpienia / 11.10.06 / Powrót do "Wystąpienia"

KONFERENCJA PRASOWA "Znowu skandal wokół Legii"

Komisarz z PiS wstrzymuje budowę stadionu

Podczas konferencji prasowej, Marek Borowski wyraził zaniepokojenie propozycją kandydata PiS na prezydenta Warszawy, że zamierza złożyć wniosek w sprawie uzyskania środków z Unii Europejskiej na budowę stadionu Legii. Komisarz z PiS zapowiedział, że dopilnuje złożenie takiego wniosku do sejmiku województwa mazowieckiego.

Marek Borowski stwierdził, że Kazimierz Marcinkiewicz blokuje w ten sposób budowę 30-tysięcznego obiektu. „Pieniądze na budowę tj. kwota 180 milionów złotych są zarezerwowane na ten cel w budżecie miasta” – powiedział M. Borowski i dodał „występowanie do sejmiku przedłuży budowę o wiele lat, a w tym czasie Legia nawet nie będzie mogła rozgrywać na swoim stadionie meczy w europejskich pucharach”. Wyjaśnił, że obiekt na Łazienkowskiej już za 3 lata nie będzie spełniał wymogów licencyjnych UEFA. Decyzji nie ma a czas leci nieubłaganie.

Kandydat centrolewicy zapowiedział, że jedną z jego pierwszych decyzji jako prezydenta Warszawy, będzie doprowadzenie do rozpoczęcia budowy nowoczesnego stadionu, z którego będą dumni warszawiacy. Przypomniał, że niedawno podczas konferencji prasowej cieszył się z decyzji władz Warszawy w sprawie unieważnienia przetargu na budowę stadionu. Miał on być budowany w ramach partnerstwa publiczno-prawnego, które pozbawiłoby Klub Piłkarski LEGIA środków na normalną egzystencję. Była to inwestycja bardzo niekorzystna nie tylko dla klubu piłkarskiego LEGIA, ale też dla kibiców oraz dla mieszkańców stolicy.

Marek Borowski od początku opowiadał się za budową nowoczesnego obiektu do 180 mln złotych. Środki te są już zarezerwowane w budżecie miasta. Dwa tygodnie temu poinformował zebranych dziennikarzy, że wnioskowane przez niego unieważnienie przetargu oznacza: 1 : 0 w meczu Borowski- Marcinkiewicz. Dziś stwierdził, że wynik ten mógłby podwyższyć na 2:0. Liczy się jednak przede wszystkim interes Warszawy i jej mieszkańców. Dlatego zapowiedział, że będzie domagał się rozpoczęcia budowy jak najszybciej.

Więcej informacji uzyskają Państwo pod numerem telefonu 500 075 035
lub 515 324 733, rzecznik.borowskiego@onet.eu

Maurycy Seweryn
rzecznik prasowy

Źródło: www.borowski.pl

Powrót do "Wystąpienia" / Do góry