Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt
Wywiady / 22.09.06 / Powrót

Kandydacie co zrobisz - Prezydent Warszawy 2006

1. Z końcem 2006 roku minie umowa na palmę na rondzie de Gaullea. Co Pani/Pan jako prezydent zamierza z tym drzewkiem zrobić?

Przedłużę umowę, dodam 2 palmy i powieszę orzechy kokosowe. Będzie odjazdowo.

2.Czy za Pani/Pana kadencji powstanie nowy Ratusz? Jeśli tak, to kiedy i gdzie? Jeśli nie – dlaczego?

Nowy ratusz nie powstanie. Są ważniejsze cele niż wygoda prezydenta Warszawy. Wystarczy drogi remont, który 4 lata zafundował warszawiakom Lech Kaczyński. Jednak poprawię funkcjonowanie wydziałów obsługi mieszkańców oraz warunki ich przyjmowania.

3. Co z robić z Szybką Koleją Miejską? Rozbudować czy zlikwidować?

Należy ją jak najszybciej ujednolicić, rozbudować i włączyć do miejskiego systemu komunikacji. Będzie to jeden z elementów składowych tego systemu wraz z metrem, komunikacją tramwajową i autobusową.

4.Gdzie i kiedy rozpocznie się budowa następnego lotniska dla Warszawy?

Bez wątpienia jest potrzebne, ale nauczyłem się, że nie chwyta się dwóch srok za ogon. Na początku trzeba zakończyć rozbudowę Okęcia i doprowadzić do skomunikowania lotniska z centrum stolicy. W tej chwili mamy paraliż komunikacyjny. Czas najwyższy, aby wreszcie to naprawić.

5.Co zamierza Pani/Pan zrobić, by warszawiacy odzyskali mienie odebrane im tzw. Dekretem Bieruta?

W okresie rządów PiS, Lech Kaczyński skierował do sądu pozwy przeciw mieszkańcom. Miało to miejsce tuż przed upływem terminu, po którym nabywaliby oni prawo do swoich nieruchomości poprzez zasiedzenie. Pozwy te należy wycofać a inne mienie zwracać tam, gdzie roszczenia są uzasadnione i gdzie jest to możliwe. Podkreślam jednak, że nie może ucierpieć interes osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej.

6. Co powinno powstać na miejscu Dworca Centralnego?

Ważne jest nie tylko, co ma powstać, ale gdzie w tym czasie ma znajdować się zastępstwo dla Dworca Centralnego. Sam doświadczyłem utrudnień związanych z remontami tuneli, kiedy byliśmy wszyscy kierowani na Dw. Wschodni i Dw. Zachodni. W tym wypadku nie skończy się na krótkiej przerwie, a warszawiacy nie mogą przecież zostać bez tak ważnego dworca.

Źródło: Życie Warszawy. Wywiad prowadzi: Jolanta Modlińska

Powrót do "Wywiady" / Do góry