Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt
Wywiady / 04.09.00 / Powrót

Grochówka, pyzy i woda z saturatora ("Gazeta Wyborcza")

Rozmawiamy z jednym z gości festynu - wicemarszałkiem Sejmu RP Markiem Borowskim.

Alex Kłoś: Lubi Pan zakupy na bazarku?

Marek Borowski: Mieszkam w sąsiedztwie od sześciu lat, ale na zakupy przyjeżdżałem tu już wcześniej. Można na bazarek narzekać, że nie jest to estetyczna hala targowa, że są budy, można powiedzieć o estetyce ?różnej?, ale tu wszyscy się znają, jest przyjazna atmosfera, a i asortyment zróżnicowany. Pod pewnymi względami bazarek może konkurować z sąsiadującym Best Mall.

Chciałby Pan, żeby bazarek został na Sadybie?

- Tego typu bazary można spotkać na całym świecie, nawet na głównych placach. Nikt ich nie likwiduje, bo stanowią pewną atrakcję. Jestem zdania, że władze powinny w jakiejś formie go zachować.

Jak Panu podoba się festyn?

- Myślę, że to strzał w dziesiątkę. Takie imprezy budują więź mieszkańców z bazarkiem. Jeśli rodziny chętnie odwiedzają w sobotę i niedzielę hipermarkety, to mogą też wpaść tutaj.

[-]

W sobotę bazarek na rogu Powsińskiej i Bonifacego świętował swoje dziesięciolecie.

Na udekorowanym odświętnie bazarku było jak zwykle gwarno, kupcy zaproponowali tego dnia promocyjne ceny. Pod ogromnym plastikowym napisem ?10 lat z Sadybą i 10 lat na Sadybie? wystąpiła Kapela Warszawska mieszkającego nieopodal mistrza akordeonu Staśka Wielanka. Długa kolejka ustawiła się do towarowego poloneza, z którego podawano pyzy oraz specjały z grilla. Można też było przypomnieć sobie smak wody sodowej z wyprodukowanego w 1973 r. saturatora.

Na świąteczną atmosferę cień rzucał fakt, że kupcy, zgodnie z umową podpisaną z dzielnicą Mokotów, mogą tu zostać tylko do 30 czerwca.

Serwowano prawdziwą żołnierską grochówkę.

Źródło: "Gazeta Wyborcza" (Dodatek Stołeczny)

Powrót do "Wywiady" / Do góry