Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt
Halina Borowska - Blog Żony / 24.01.18 / Powrót

Głosowanie .

Już wiele dni - tygodni -omawia się wyrzucenie do kosza obywatelskiego projektu liberalizującego przepisy dotyczące aborcji .W wyniku głosowania przeciwko kobietom , dotyczy to wielu posłów Platformy Obywatelskiej
i Nowoczesnej , projekt pod którym podpisało się kilkaset tysięcy obywateli nie trafił do dalszych prac w komisji. Do komisji trafił jedynie projekt PiSu , który zaostrza aktualne przepisy.
Uważam,że najlepszym komentarzem do tego co opozycja zrobiła w Sejmie jest komentarz Stanisława Tyma zamieszczony w "Polityce", nr 3 .
"Ze strony opozycji zalała nas niagara wyjaśnień - pokrętnych aż do bólu sztucznej szczęki.Szczególnie uwiodło mnie wyznanie prof.Alicji Chybickiej,kandydatki PO na prezydenta Wrocławia : Nie myślałam, że mój głos może coś znaczyć . Wspaniała agitacja przedwyborcza ."
I jeszcze Katarzyna Lubnauer : "Nasi posłowie są w Sejmie dopiero dwa lata,więc się pogubili , nie wiedzieli nad czym głosują - mówiła bez rubinu zawstydzenia na twarzy . A ja dodam : Jakież to dotkliwie przykre , że w połowie kadencji parlamentarzyści wciąż nie wiedzą , co to jest proces legislacyjny ."
Uczcie się Państwo Posłowie - na naukę nigdy nie jest za późno .

Powrót do "Halina Borowska - Blog żony" / Do góry