Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 09.05.06 / Powrót

Bardzo mnie interesuje Pański pogląd na obecną sytuację: Roman Giertych Ministrem Oświaty, itd.?!

Roman Giertych jako minister oświaty to policzek wymierzony nauczycielom i uczniom. Nie wiem, jak długo Romanowi Giertychowi, Andrzejowi Lepperowi i Jarosławowi Kaczyńskiemu – temu ostatniemy z tylnego siedzenia, uda się porządzić. Uważam, że prędzej czy później ambicje tych panów rozsadzą obecny, dziwaczny gabinet. Do tego czasu będziemy jednak mieli zalew niekompetencji, bylejakości oraz ideologizowania państwa i prawa. Jedno temu rządowi pomoże – dobre wyniki gospodarki i ogromna pomoc Unii Europejskiej. Odnowiony rząd Kazimierza Marcinkiewicza przypomina sprawujący do niedawna władzę we Włoszech gabinet Silvio Berlusconiego. Ten polityk z arogancją traktował demokrację, otaczał się ludźmi z wyrokami sądowymi, ale przegrał wybory, ponieważ partie, które były mu przeciwne, pomimo różnic programowych, porozumiały się i współpracowały, by odsunąć go od władzy. Uważam, że w Polsce też jest konieczne szerokie porozumienie centrolewicowe, które będzie wspierać demokrację w Polsce i przeciwdziałać radykalizmowi. Pierwszym krokiem ku temu jest wspólne oświadczenie i apel SDPL, SLD i Partii Demokratycznej ogłoszone 7 maja.

Powrót do "Forum" / Do góry