Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 09.06.06 / Powrót

Dlaczego SDPL nic nie robi widząc, co się dzieje w kraju przez rządy PiS, Samoobrony i LPR? Czy nie moglibyście tego wykorzystać przeciwko nim, a sami zacząć odbudowywać zaufanie społeczeństwa, żeby wygrać nadchodzące wybory samorządowe i wybory parlamentarne? Dlaczego nie robicie spotkań, żeby przekazać społeczeństwu prawdę, do czego mogą doprowadzić rządy tej koalicji niewykwalifikowanych ministrów?

Trudno mi się zgodzić z zarzutem, że nic nie robimy. Ogłaszamy regularnie stanowiska w różnych kwestiach, organizujemy konferencje prasowe. Niedawno przyjęliśmy Kartę Samorządową oraz założenia programowe odnoszące się m.in. do kwestii bezrobocia i polityki społecznej (trzeba stopniowo przejść od państwa rozdającego świadczenia do państwa wspierającego pracę), służby zdrowia, budownictwa mieszkaniowego, nauki i edukacji, bezpieczeństwa oraz polityki rodzinnej. Będziemy przekonywać do naszych propozycji potencjalnych partnerów na lewicy i w centrum (SLD, Unia Pracy, Partia Demokratyczna) i pracować nad wspólnym programem, który chcemy zaprezentować przed wyborami samorządowymi. Wygrać ich nie mamy szans – to partie dziś rządzące mają przede wszystkim dostęp do mediów i pieniądze na kampanię wyborczą. Mam jednak nadzieję, że ulokujemy w samorządach wielu radnych, zdarzą się także wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast. Wybory parlamentarne to dalsza perspektywa. Do tego czasu może się wiele zmienić. Także w stosunku społeczeństwa do ekipy rządzącej. Ale co do braku spotkań - krytykę przyjmuję. Poprawimy się.

Powrót do "Forum" / Do góry