Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt
Wiadomości / 20.08.15, 16:06 / Powrót

Czy chciałbyś być zdrowy, piękny i bogaty?

- Zorganizowanie referendum razem z wyborami to precedens. Nie ma przecież przepisów, jak to przeprowadzić, ile ma być urn, ile komisji, ile list. Nie jestem przeciwnikiem tej praktyki jako takiej, ale stwierdzam po prostu, że nie ma przepisów organizacyjnych i jest pytanie, czy zdąży się je wprowadzić - mówi Marek Borowski w "Gazecie Wyborczej".
Co do samych pytań - pierwsze, które dotyczy wieku emerytalnego, jest skrajnie nieodpowiedzialne, należy do gatunku pytań: „Czy chciałbyś być zdrowy, piękny i bogaty?”. Przecież wiadomo, że ludzie zawsze powiedzą, że chcą krócej pracować.
Niech PiS skraca ten wiek, ale wtedy, gdy dojdzie do władzy, na własną odpowiedzialność. W reformę dotyczącą sześciolatków włożono dużo pracy i pieniędzy - dlaczego nie poczekać, jak to zadziała? Wreszcie kwestia Lasów Państwowych. To wyjątkowa hipokryzja ze strony PiS. Dwa lata temu PiS głosowało przeciwko zapisaniu w konstytucji zasady zakazującej prywatyzacji Lasów, teraz straszy ludzi, że ktoś chce sprzedawać te Lasy, w sytuacji gdy nie ma takich planów.
"Gazeta Wyborcza" - 20 sierpnia 2015

Powrót do "Wiadomości" / Do góry