Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt
Wiadomości / 18.07.17, 11:21 / Powrót

Opłata paliwowa? To jak wprowadzić i wyprowadzić kozę

Opozycja musi przedstawiać wizję po wygranych przez siebie wyborach, a tego nie ma. Większość Polaków oczekuje, że opozycja przedstawi jakąś wizję, niekoniecznie dalsze rozdawnictwo - mówił w programie #RZECZoPOLITYCE Marek Borowski.
Senator zaczął od przytoczenia wypowiedzi szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego, który udzielił wywiadu „Rzeczpospolitej”. - Przeczytałem wypowiedź ministra Waszczykowskiego - to mój ulubieniec - który powiedział, że wyborcy chcieli zmian, więc je robimy. Ale PiS nie zdobył większości konstytucyjnej, żeby zmieniać konstytucję.
- Mamy do czynienia z orwellowskim światem. Mówi się, że naprawiamy demokrację a ją niszczymy, naprawiamy Trybunał Konstytucyjny, a go niszczymy - mówił senator o zmianach, które wprowadza PiS.
- Gdyby PiS nie robił tego co robi, przy tak dobrej koniunkturze gospodarczej i rozdawnictwie, to miałby poparcie 50 proc. - uważa senator.
W dalszej części rozmowy Marek Borowski skupił się na opozycji, która jego zdaniem robi za mało, aby przekonać do siebie Polaków. - Opozycja musi przedstawiać wizję po wygranych przez siebie wyborach, a tego nie ma. Większość Polaków oczekuje, że opozycja przedstawi jakąś wizję, niekoniecznie dalsze rozdawnictwo - podkreślił.
- W tej chwili powinno powstać coś w rodzaju komitetu koordynującego. W tym Sejmie nie da się dyskutować. Opozycja powinna powołać swoje publiczne forum, z ekspertami. Wtedy będzie wiadomo, co zrobi w tych sprawach, o których mówi. Trzeba też demonstrować, ale musi być również praca organiczna.
Prowadząca program red. Zuzanna Dąbrowska zauważyła, że PiS wycofał się z podwyższenia podatku paliwowego. - Śmiech ściska mnie za gardło. Zna pani słynne określenie: wprowadzić kozę, wyprowadzić kozę? Najpierw PiS wprowadza podatek paliwowy i ustawy o sądach, rezygnuje z podatku i Polacy się cieszą, że nie będzie podatku, więc można dalej grillować - ocenił senator. Dodał, że jeszcze coś mógłby zrobić prezydent, „choć ja za bardzo w niego nie wierzę”.
Źródło: rp.pl

Powrót do "Wiadomości" / Do góry