Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt
Wiadomości / 09.05.21, 21:39 / Powrót

Opozycja jest poobijana. Trzeba wyciągnąć wnioski

W Senacie pokażemy, że można razem działać. To, co się wydarzyło, potraktujmy jako poważny wypadek przy pracy - Marek Borowski opowiada OKO.press, co Senat zrobi w sprawie Funduszu Odbudowy i KPO. Wyjaśnia, dlaczego Senat nie zgłosi poprawki o Prokuraturze Europejskiej.
- Do tej sytuacji doprowadziły działania wszystkich aktorów na scenie opozycyjnej. Ale teraz chodzi o to, żeby nie rozdrapywać tego, bo to będzie tylko pogłębiało chaos i zniechęcało ludzi. Mój apel i propozycja jest taka, żeby potraktować to jako poważny, ale jednak wypadek przy pracy. Spotkać się, powiedzieć sobie szczerze, ale za zamkniętymi drzwiami, co kto ma do kogo, ustalić zasady postępowania w przyszłości.
Jak przewiduje Marek Borowski, prace w Senacie potrwają około dwóch tygodni, a głosowanie odbędzie się przed końcem maja. W tym czasie Senat będzie prowadził konsultacje m.in. z samorządami. Zgłosi poprawki, które będą się różnić od tych zgłaszanych przez opozycję w Sejmie, ale będą nimi inspirowane. - Znaczna część prawników uważa, że poprawki związane z wydawaniem pieniędzy są dopuszczalne. Zobacz wywiad

Powrót do "Wiadomości" / Do góry