Pozwalam sobie przypomnieć Panu Premierowi, że w odczuciu wielu stowarzyszeń i grup środowiskowych, podjęta Przez Pana Premiera decyzja została odebrana jako degradacja urzędu Pełnomocnika. Przypominam też, że dyskusja o usytuowaniu urzędu Pełnomocnika odbyła się na początku pracy Rady Ministrów tej kadencji i od tej pory nie zaszły żadne nowe okoliczności, które podważałyby poczynione wówczas ustalenia.
Zdaniem Socjaldemokracji Polskiej niedobrze się stało, że decyzja o podporządkowaniu urzędu Pełnomocnika Ministerstwu Polityki Społecznej zapadła w trakcie konferencji w Genewie, na której rządy europejskie podejmowały decyzje o potwierdzeniu dalszej skutecznej realizacji polityki na rzecz równości płci oraz pod nieobecność min. Magdaleny Środy.
Niepokoi nas także tryb podjęcia decyzji o przeniesieniu Pełnomocnika, i to, że nie konsultowano jej z organizacjami kobiecymi.
Socjaldemokracja Polska uważa, że najkorzystniejsze byłoby powołanie Urzędu Pełnomocnika ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn. Skoro jednak nie jest to przewidziane w obecnie obowiązujących regulacjach prawnych, prosimy o rozważenie decyzji, która na powrót sytuowałaby Pełnomocnika ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn w strukturze Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".
Marek Borowski
Przewodniczący Socjaldemokracji Polskiej
Powrót do "Wiadomości" / Do góry | | | |
|