Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt
Wiadomości / 19.08.05, 18:05 / Powrót

Oświadczenie szefa sztabu Marka Borowskiego w sprawie apelu Włodzimierza Cimoszewicza

Jak można było się spodziewać, kampania wkroczyła w fazę ostrej, brutalnej, często nieczystej walki. Takiej właśnie akcji poddany jest teraz Włodzimierz Cimoszewicz.

Socjaldemokracja Polska odcina się od wszelkich nieczystych metod prowadzenia kampanii, choć zdajemy sobie sprawę z tego, że zawsze będzie ona ostra i bezpardonowa. Takie stanowisko jest oczywiste dla wszystkich, którzy nas znają i wymaganie akurat od nas tego rodzaju deklaracji uważamy za niestosowne.

Taki charakter kampanii, po części uzasadniony koniecznością wszechstronnego prześwietlenia kandydatów, powoduje że każdy z kandydatów musi przed startem wyborczym samemu prześwietlić wszystkie swoje sprawy publiczne, a często i prywatne. Ten obowiązek Włodzimierz Cimoszewicz zaniedbał - to nie przesądza o jego winie, jest jedynie konstatacją pewnego zaniedbania. Wątpliwości i niejasności pozostają. Trudno teraz obciążać za to sztab SDPL. Tym bardziej, że my w kampanii parlamentarnej też spotykamy się z nieczystymi zagrywkami ze strony SLD - wspierającej kampanię Włodzimierza Cimoszewicza.

Liczymy na to, że kompetentne organy szybko wyjaśnią wszelkie zarzuty i kampania nabierze merytorycznego charakteru.

Arkadiusz Kasznia

Powrót do "Wiadomości" / Do góry