Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt
Wiadomości / 22.10.06, 00:27 / Powrót

Borowski na Pradze

Kandydat centrolewicy (SLD-SDPL-UP-PD) na prezydenta Warszawy Marek Borowski spotkał się z około pięćdziesięciorgiem kupców. Wcześniej zrobił zakupy na Bazarze Różyckiego. Tam powiedział, jakie są jego plany względem stołecznych targowisk.

– Targowiska w Warszawie muszą istnieć, ale też należy je modernizować – stwierdził Borowski.
– Dzięki temu warszawiacy będą mogli robić na nich zakupy w higienicznych warunkach i będą mieli do wyboru więcej towarów.

Na czas modernizacji kupieckich stoisk na warszawskich bazarach należałoby stworzyć zastępcze targowiska. Naturalne, według Borowskiego, ma być to, że handlarze po zakończeniu modernizacji mieliby wrócić na swoje miejsca. Stoiska najpierw były przydzielane tym osobom, które w danym miejscu już wcześniej handlowały. Do tego trzeba zadbać o zwiększenie bezpieczeństwa na targowiskach. Tę koncepcję Borowski obiecuje wprowadzić w życie, jeśli warszawiacy wybiorą go na prezydenta.

Zapowiada też działania mające na celu stabilizację i zwiększenie miejsc na stołecznym rynku pracy, bo to oznacza, że mieszkańcy stolicy będą mogli kupować więcej towarów.
Borowski w najbliższym czasie ma spotkać się także z przedsiębiorcami reprezentującymi małe i średnie firmy z Warszawskiej Izby Gospodarczej.

Ż.W.

Powrót do "Wiadomości" / Do góry