Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt
Wiadomości / 30.05.08, 22:27 / Powrót

List Marka Borowskiego do premiera Donalda Tuska

29 maja Marek Borowski wystosował do premiera Donalda Tuska list z apelem o jak najszybsze podjęcie decyzji o obniżeniu akcyzy na paliwa o co najmniej 20 proc.
Szanowny Panie Premierze,
Wskaźnik inflacji w Polsce przekracza oczekiwania. Jednym z powodów tego zjawiska jest wzrost cen paliw. W szczególnie niekorzystnej sytuacji znaleźli się użytkownicy pojazdów zużywających olej napędowy. Cena tego paliwa po raz pierwszy w historii przekroczyła cenę benzyny. Tak duży wzrost dotyka nie tylko właścicieli samochodów osobowych, ale przede wszystkim pojazdów wykorzystywanych w działalności gospodarczej, taksówek, autobusów i innych środków lokomocji wykonujących funkcje publiczne.
Podwyższa to koszty funkcjonowania gospodarki, uderza po kieszeni zwykłego obywatela. W tym zakresie nie ma zastosowania polityka pieniężna Narodowego Banku Polskiego, nie pomoże podwyższanie stóp procentowych – zresztą Rada Polityki Pieniężnej postępuje w tej mierze z właściwym umiarem.
Pilnie potrzebne są natomiast działania rządu. To w gestii rządu leży przeciwdziałanie wzrostowi cen paliw. W imieniu posłów Socjaldemokracji Polskiej i Partii Demokratycznej, działając w interesie milionów Polaków i polskiej gospodarki, apeluję do Pana Premiera o jak najszybsze podjęcie decyzji o obniżeniu akcyzy na paliwa o co najmniej 20 proc., przy czym w pierwszej kolejności i w większym stopniu obniżka ta powinna dotyczyć oleju napędowego.
Panie Premierze! Potrzebne są odważne i szybkie decyzje!
Z poważaniem
Przewodniczący SDPL
Marek Borowski

Warszawa 29.05. 2008

Powrót do "Wiadomości" / Do góry