Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt
Wiadomości / 15.07.08, 12:56 / Powrót

Uczcijmy pamięć Bronisława Geremka

Marek Borowski wystosował do marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego oraz członków Konwentu Seniorów propozycję uczczenia pamięci tragicznie zmarłego prof. Bronisława Geremka przez nadanie Jego imienia jednej z sal w Sejmie.

Pan
Bronisław Komorowski
Marszałek Sejmu RP
oraz
Konwent Seniorów
Szanowny Panie Marszałku, Szanowni Członkowie Konwentu,

W tragicznych okolicznościach odszedł od nas prof. Bronisław Geremek, jedna z tych wybitnych postaci, które kształtowały najpierw wielki ruch „Solidarności”, a potem tworzyły instytucje suwerennego, demokratycznego państwa polskiego i budowały korzystny wizerunek Polski w świecie.

Na kartach historii pozostanie działalność Bronisława Geremka jako znakomitego parlamentarzysty. W latach 1989-2001 - przez cztery kadencje - zasiadał w Sejmie. W X, I i II kadencji przewodniczył Komisji Spraw Zagranicznych, kierował też Komisją Konstytucyjną (1989-1991) i Komisją Prawa Europejskiego (2000-2001). Od 2004r. reprezentował Polskę w Parlamencie Europejskim, gdzie należał do najbardziej znanych i cenionych posłów.

Dziś wszyscy politycy - od lewej do prawej strony sceny politycznej, bez względu na różnice polityczne - wyrażają się o Nim z najwyższym uznaniem.

Sądzę zatem, że tak wielki dorobek i uznanie otoczenia uzasadniają zastosowanie szczególnej formy uczczenia Jego pamięci. Zwracam się zatem do Pana Marszałka i Szanownego Konwentu Seniorów z propozycją, aby jednej z sal posiedzeń komisji sejmowych (np. sali konferencyjnej, w której obraduje Komisja Europejska) nadać imię prof. Bronisława Geremka. Jego sejmowa i państwowa działalność z pewnością lokują Go w gronie tych wybitnych polskich parlamentarzystów, którzy takiego zaszczytu już dostąpili.
Z poważaniem

Marek Borowski
b. Marszałek Sejmu

Powrót do "Wiadomości" / Do góry